Airdrop - Čo to je a ako sa chrániť pred podvodom!

Ľuboš Kovár

19.05.2021

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Airdrop - V dnešnom návode sa pozrieme na airdrop a ako si zarobiť pár drobných. V prvom rade treba a to zdôrazňujem odlíšiť scam airdropy od legitímnych. V tomto svete, keďže sa rozdáva niečo zadarmo pôsobí veľa scamerov, ktorí vám nasľubujú isté odmeny za to, že im napríklad dáte overenie občianskeho, alebo kliknete na sociálne siete. Následne zistíte, že to boli len prázdne sľuby a vám nikdy nič nepríde. Žiaľ, taká je krutá realita tohto sveta. Avšak má aj pozitívne stránky.

Ako na ťažbu kryptomien z pohodlia domácnosti a bez ťažkostí – Zberajme pasívny príjem!

Čo je to airdrop?

Airdrop môžeme nájsť kdekoľvek, na burze, na platforme, na rôznych weboch a dokonca už aj na coinmarketcape. Väčšina projektov robí airdrop len preto, aby získali ľudí na sociálne siete a tým to všetko končí. Ďalej sa o projekt nestarajú. Avšak niektoré burzy ako Binance a Coinbase prinášajú kvalitné airdropy, za ktorý sami ručia. Napríklad ešte pred rokmi pred listovaním istej kryptomeny na Binance bol spustený airdrop, kde vlastne stačilo len nakúpiť BNB altcoin v hodnote 10 USD a za to ste dostali zadarmo iní altcoin rovnako v približnej hodnote ďalších 10 USD. Následne ste si celých 20 USD mohli naspäť vybrať a ďalej nič neriešiť. Podobná akcia nedávno bežalo na coinmarketcape okolo kryptomeny BAND. Rovnako v rámci marketingového ťahu zadarmo rozdávali niekoľko mincí BNAD, ktoré mohol získať ktokoľvek.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Binance návod - Ako zadať Target a Stoploss zároveň na burze Binance

Je to jednoduché

Coinbase, či Brave tiež podobným systémovom rozdávali mince BAT, XLM a ďalšie. Najčastejšia stačí vyplniť nejaký dotazník, zdieľať ich sociálne siete, alebo držať pár drobných na burze, aby ste získali tieto airdropy. Nie je to nič zložitého. O to lepšie, že sa objavujú veľmi často. Dokonca Coinbase ich má nepretržite.

Ako som ale spomínal na začiatku, tak treba si dávať pozor na rôzne scam projekty. Určite nedávajte nikomu vaše osobne údaje! Ale hlavne zameriavajte sa na airdropy, ktoré organizujú kvalitné burzy a projekty ako napríklad Binance. Tam zatiaľ nikdy nebol problém a mince mi vždy cez rôzne akcie a súťaže prišli.

StormGain
PrimeXBT

Ľuboš Kovár

Som autorom a zároveň riaditeľom Bitcoin Skupiny a niekoľkých ďalších popredných magazínov v Čechách a na Slovensku, ktoré sa venujú kryptomenám a investovaniu. Finančnému svetu sa aktívne full time venujem od roku 2016. Za tie roky sa mi podarilo vybudovať niekoľko úspešných firiem, projektov a založiť fond na obchodovanie US indexov.