Airdrop – Čo to je a ako sa chrániť pred podvodom!

Ľuboš Kovár

30.10.2021

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Airdrop – V dnešnom návode sa pozrieme na tzv. airdrop a ako sa na tom dá zarobiť pár drobných. V prvom rade treba – a to zdôrazňujem – odlíšiť scam airdropy od tých legitímnych. V tomto svete, kde sa rozdáva niečo zadarmo, pôsobí veľa scamerov, ktorí vám nasľubujú isté odmeny za to, že im napríklad dáte overenie občianskeho, alebo kliknete na sociálne siete. Následne zistíte, že to boli len prázdne sľuby a nikdy vám nič nepríde. Žiaľ, taká je krutá realita tohto sveta. Avšak má to aj svoje pozitívne stránky.

Ako na ťažbu kryptomien z pohodlia domácnosti a bez ťažkostí – Zberajme pasívny príjem!

Čo je to airdrop?

Airdrop môžeme nájsť kdekoľvek, na burze, na platforme, na rôznych weboch a dokonca už aj na Coinmarketcape. Väčšina projektov robí airdrop len preto, aby získali ľudí na sociálne siete a tým to všetko končí. Ďalej sa o projekt nestarajú. Avšak niektoré burzy ako Binance a Coinbase prinášajú kvalitné airdropy, za ktoré sami ručia. Napríklad ešte pred rokmi pred listovaním istej kryptomeny na Binance bol spustený airdrop, kde vlastne stačilo len nakúpiť BNB altcoin v hodnote 10 USD a za to ste dostali zadarmo iný altcoin rovnako v približnej hodnote ďalších 10 USD. Následne ste si celých 20 USD mohli naspäť vybrať a ďalej nič neriešiť. Podobná akcia nedávno bežala na Coinmarketcape o kryptomene BAND. Rovnako v rámci marketingového ťahu zadarmo rozdávali niekoľko mincí BAND, ktoré mohol získať ktokoľvek.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Ako nakúpiť akcie jednoducho a lacno – Návod

Je to jednoduché

Coinbase či Brave tiež podobným systémom rozdávali mince BAT, XLM a ďalšie. Najčastejšie stačí vyplniť nejaký dotazník, zdieľať ich sociálne siete alebo držať pár drobných na burze, aby ste získali tieto airdropy. Nie je to nič zložitého. O to lepšie, že sa objavujú veľmi často. Dokonca Coinbase ich má nepretržite.

Ako som ale spomínal na začiatku, treba si dávať pozor na rôzne scam projekty. Určite nedávajte nikomu vaše osobne údaje! Hlavne sa zameriavajte na airdropy, ktoré organizujú kvalitné burzy a projekty, ako napríklad Binance. Tam zatiaľ nikdy nebol problém a mince mi vždy cez rôzne akcie a súťaže prišli.

Binance

Ľuboš Kovár

Som autorom a zároveň riaditeľom Bitcoin Skupiny a niekoľkých ďalších popredných magazínov v Čechách a na Slovensku, ktoré sa venujú kryptomenám a investovaniu. Finančnému svetu sa aktívne full time venujem od roku 2016. Za tie roky sa mi podarilo vybudovať niekoľko úspešných firiem, projektov a založiť fond na obchodovanie US indexov.