98% CFO hedžových fondov chce investovať do BTC do roku 2026

Redakcia Bitcoin Skupiny

16.06.2021

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Podľa nového prieskumu sú tradičné hedžové fondy ochotné zvýšiť svoju angažovanosť na trhoch s BTC a na ďalších trhoch s kryptomenami v priebehu nasledujúcich piatich rokov.

Intertrust Global - medzinárodná spoločnosť zaoberajúca sa správou spoločností, oslovila globálnych finančných riaditeľov 100 hedžových fondov o ich zámere kúpiť kryptomeny. Asi 98% z nich odpovedalo, že očakáva, že ich hedžové fondy do roku 2026 investujú 7,2% svojich aktív do kryptomien.

Prieskum zistil, že 7,2% investícia do sektoru kryptomien by sa rovnala asi 312 miliardám dolárov. Asi 17% oslovených finančných riaditeľov medzitým pripustilo, že ich hedžový fond môže mať až 10% svojich aktív pridelených kryptomenám ako Bitcoin.

Prečo inštitúcie javili záujem o BTC ?

Väčšina ziskov Bitcoinu sa odvíjala od globálneho zlyhania trhu v marci 2020, spôsobeného pandémiou. Globálne centrálne banky reagovali menovou podporou. Rozhodnutie centrálnej banky zrútilo výnosy amerických štátnych dlhopisov na rekordne nízke hodnoty. Mnoho investorov sa uchýlilo k rizikovejším aktívam, ako americké akcie, zlato, striebro a BTC.

Mnoho správcov fondov sa práve v roku 2020 začalo na tomto trhu objavovať. Napríklad miliardársky investor Paul Tudor Jones - z hedžového fondu Tudor Investment Corporation - minulý rok uviedol, že drží malé percento Bitcoinu. Ďalší legendárny investor Stan Druckenmiller tiež odhalil, že investoval do kryptomeny na vyrovnanie inflačného rizika.

Inflácia klope na dvere

Inflácia v USA dosiahla v máji prvýkrát od roku 1992 5%, uvádza americké ministerstvo práce vo svojej mesačnej správe o indexe spotrebiteľských cien (CPI).

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Inštitúcie javia záujem prevažne o Bitcoin - Ethereum stále čaká na svoju chvíľu

Mnoho analytikov, vrátane Randalla Krosznera, profesora obchodnej školy na Chicagskej univerzite a bývalého guvernéra Fedu, poznamenalo, že vyššia inflácia by viedla Fed k tomu, aby do istej miery stiahol svoju expanzívnu politiku.

Zatiaľ však väčšina predstaviteľov FOMC (Federal Open Market Committee) vrátane predsedu Fedu Jerome Powella, považovala nedávny nárast CPI za prechodný. Ekonóm ANZ Tom Kenny poznamenal, že americká centrálna banka preto ponechá svoju politiku nezmenenú minimálne dovtedy, kým neuvidí zlepšenie v údajoch o pracovnej sile.

Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.