[Návod] 3commas – Ako na trading robotov

Ľuboš Kovár

20.11.2020

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Automatizovaní trading roboti je to, čím je 3commas platforma jedinečná. Pomocou rôznych nastavení môžete obchodovať 24/7 bez nutnosti sedenia u PC a ešte k tomu aj so ziskami.

Vyskúšať 3commas

Boti

Prvá vec, ktorú vidíte v sekcii roboti je prehľad najlepších robotov, ktoré môžete kopírovať prezeraním konfigurácie a pridaním robota.

Moje roboty

V tejto časti si môžete vytvoriť robota a zobraziť svoje roboty.

3commas návod

StormGain

V súčasnosti existujú 3 typy robotov:

  • Composite bot
  • Short bot
  • Simple bot

Hlavné nastavenia

3commas návod

Meno: meno, ktoré dáte svojmu robotovi

Burza: burza, ktorú chcete použiť

Odporúčané páry: Na základe najúspešnejších obchodov za posledných 24 hodín

Pár: Mincový pár, ktorý chcete použiť

Páry: Dostupné iba pre zložené roboty. Do jedného zloženého robota je možné kombinovať iba páry z jednej základnej meny.

Maximálny počet aktívnych obchodov súčasneDostupné iba pre zložité roboty. Koľko obchodov bot môže otvoriť súčasne.

Základná veľkosť obchodu: Počiatočná veľkosť obchodu. Robot použije túto sumu na prvú objednávku. Ak tu zadáte 0,2 BTC a vyberiete BTC_XRP pár pre robot, potom ho spustíte, robot kúpi XRP za 0,2 BTC.

Veľkosť obchodu s bezpečnosťou: Bezpečnostné pokyny sú v zásade objednávky používané na priemerovanie nákladov (dolár), aby sa váš cieľ zisku znížil, keď minca klesne.

Cieľový zisk (%): hodnota, kde chcete predať v zisku

Typ zisku :

Maximálny počet obchodov s bezpečnosťou: Maximálny počet bezpečnostných príkazov, ktoré je možné vykonať za 1 obchod.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
TOP 5 zaujímavých faktov, ktoré by si mal vedieť o BTC

Maximálny počet obchodov s aktívnou bezpečnosťou: Kľúčové slovo je tu „aktívne“. Povedzme, že ste nastavili 5 ako maximálny počet bezpečnostných príkazov a 3 aktívne, robot umiestni 3 bezpečnostné objednávky hneď po zakúpení mince a 2 nie sú umiestnené, ale ponechajú sa ako potenciálne náhradné objednávky, ak by boli potrebné. Ak teraz nastavíte počet obchodov Max active safety na 5, okamžite nastavíte všetkých 5.

Odchýlka ceny od otvorených obchodov s bezpečnosťou: Toto je v podstate percentuálny interval medzi jednotlivými objednávkami. Ak sú napríklad 3 % pri objednávke 100 USD, prvé 3 bezpečnostné pokyny sa umiestnia na 97 USD, 92,15 $ a 89,39 USD (alebo 3% z každej nasledujúcej sumy)

Stupnica volume podľa bezpečnostného príkazu: Toto v podstate znásobuje objem vášho obchodu s bezpečnosťou pri každom novom obchode s bezpečnosťou. Povedzme, že veľkosť vášho obchodu s bezpečnosťou je 0,1 BTC a mierka je 2, potom by nasledujúci bezpečnostný príkaz bol 0,1 * 2 alebo 0,2 BTC, ďalší 0,4 BTC, jeden po 0,8 BTC … atď.

Vyskúšať 3commas

Podmienka začatia obchodu - 3commas návod

Umožňuje vybrať, ktorý časový rámec z TradingView by sa mal použiť na určenie nákupu.

3commas návod

Stav účtu - 3commas návod

Kde môžete porovnávať, analyzovať a sledovať portfóliá. V ideálnom prípade, ak hľadáte viac na diverzifikáciu svojich aktív, alebo chcete kopírovať úspešné portfóliá.

Môj plán - 3commas návod

PrimeXBT

Ľuboš Kovár

Som autorom a zároveň riaditeľom Bitcoin Skupiny a niekoľkých ďalších popredných magazínov v Čechách a na Slovensku, ktoré sa venujú kryptomenám a investovaniu. Finančnému svetu sa aktívne full time venujem od roku 2016. Za tie roky sa mi podarilo vybudovať niekoľko úspešných firiem, projektov a založiť fond na obchodovanie US indexov.