Podle Grayscale má více než 33 % amerických investorů zájem o kryptoměny

Redakcia Bitcoin Skupiny

08.08.2020

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Situace a nálada na trhu s kryptoměnami se změnila a je nyní dosti optimistická. To potvrzuje i nová zpráva společnosti Grayscale, která patří mezi světovou špičku v oblasti správy investic do krypto aktiv, ve které uvádí, že zájem o investice do BTC a dalších digitálních měn projevila více než třetina investorů z USA.

Podle Grayscale je nejvyšší čas, aby si finanční poradci doplnili vzdělání a pustili se do nové třídy aktiv. K tomu jim Grayscale nabízí jejich nově spuštěný nástroj Digital Currency Toolkit, kde najdou vše potřebné.

Více než třetina investorů ze Spojených států má zájem investovat do kryptoměn, jako je Bitcoin.

Bitcoin bude jen a jen silnější!

Poslední zveřejněná data ukazují, že AUM (Assets Under Management (spravované obchodované položky) společnosti Grayscale činí 5,5 miliardy dolarů a firmá má velké plány na získání co největšího koláče kryptoměnového trhu.

Zkušenosti z poslední doby ukazují, že stoupá zájem o alternativní úložiště hodnoty, mezi které už patří právě i kryptoměny. Trend je víceméně jasný a z demografického hlediska starší i mladší ročníky přecházejí od fiatu k sekundárním aktivům, přičemž mladí lidé dávají přednost kryptoměnám a starší raději investují do zlata či stříbra.

Cena zlata i stříbra koreluje s býčí aktivitou na kryptotrzích a experti spekulují, že současná krize fiat peněz bude tlačit ceny kryptoměn a drahých kovů v roce 2020 stále výš a výš. Kupříkladu i kongresman Tom Emmer je přesvědčen, že koncept decentralizované povahy BTC znamená pro Američany lepší budoucnost, což je celkem slušnou zárukou, že Bitcoin bude stále silnější a vlivnější.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
TOP 5 momentov, ktoré hýbali krypto svetom počas roka 2020

Přesun bohatství od generace boomerů ke generaci mileniálů

Grayscale alesoň částečně poodhalila své plány a důvody, proč si myslí, že příliv kapitálu na kryptografický trh poroste i v dalších letech. Společnost totiž velmi dobře ví, že generace baby boomerů (označení lidí narozených během ekonomické prosperity v USA následující po 2. světové válce) vlastní bohatství ve výši více 68 bilionů dolarů. I když preferují před digitálními aktivy spíše zlato, stejně nakonec toto bohatství převezmou právě mileniálové, u nichž je až pětkrát vyšší pravděpodobnost, že budou investovat do bitcoinů či jiných virtuálních měn.

Zdroj: zycrypto.com

Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.