3 ukazovatele, podľa ktorých je BTC krátkodobo prehriaty

Redakcia Bitcoin Skupiny

08.10.2021

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

BTC čelil novým pochybnostiam o sile býčieho trendu 7. októbra, keď sa analytici pozerali na potenciálne zvrátenie na základe niekoľkých ukazovateľov.

Sadzby financovania BTC v červenej zóne

BTC približne za týždeň narástol už o 37 %. Tento raketový rast však strhol dominanciu hlavnej kryptomeny. Tá sa vyšplhala už na 43,96 %. Altcoiny totiž nestíhajú za Bitcoinom. Do highcapových mincí sa však kapitál z Bitcoinu bude prelievať ako prvý.

Miery financovania sú na burzách pozitívne. Vznikajú však obavy, či nevznikne opačný trend. Nadmerne pozitívne sadzby financovania naznačujú, že trh očakáva ďalší rast. Hromadenie pozícií by za takýchto okolností mohlo urýchliť a zintenzívniť pohyb nadol, ak by začal pokles.

Funding rate vs. BTC/USD. Zdroj: Bybt

Náladu medzi investormi odrážali aj údaje o sentimente. Index Crypto Fear & Greed Index dosahuje v čase písania článku 74/100, čo predstavuje „extrémnu chamtivosť“.

,,Investori sú v súčasnosti voči BTC mimoriadne chamtiví," varoval obchodník a analytik Rekt Capital.

Fear Greed index. Zdroj: Alternative.me

Chceš rýchlo nakúpiť/predať kryptomeny a neplatiť obrovské sumy za túto službu? V tom prípade si nájdi overenú zmenáreň, ktorá ťa neokradne na skrytých poplatkoch. My jednoznačne odporúčame burzu Binance, kde nájdeš široký výber kryptomien. Vytvor si účet cez >>>tento odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na obchodné poplatky.

Mohlo by ťa zaujímať - BTC prekonáva 55 000 $, kapitalizácia dosiahla 1 bilión

Príprava na branie zisku

Aj keď je BTC len 10 000 $ od ATH, stále čelí značným úrovniam odporu na úrovni 58 000 dolárov a 60 000 dolárov. Ako informoval PlanB, jeho odhady teraz hovoria o minimálnej hladine close ceny 63 000 dolárov do konca októbra a 98 000 dolárov pre close cenu za november.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Grayscale hlási - Rekordný nárast o 700 miliónov za jediný deň!

Dlhoroční účastníci trhu však už tento týždeň prezentujú východiskovú stratégiu. Medzi nimi je aj John Bollinger, tvorca obľúbeného indikátora obchodovania Bollinger Bands.

Bollingerove pásma sledujú volatilitu majetku nahor a nadol. V súčasnosti naznačujú, že by mali prevládať pokojnejšie podmienky. Keď sa však pásma zúžia, nasleduje volatilita. Pokojnejšie obdobie je však iba odpoveďou na nedávne prehriatie, ktoré znamenalo výstrel ceny nad Bollingerove obálky.

BTC/USD 1D Bollinger bands. Zdroj: TradingView

Od altcoinov sa medzitým očakáva, že prinesú konečné zisky cyklu až budúci rok.

Prečítaj si tiež - Mineri BTC prežili čínsky zákaz - výnosy prudko rastú

Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.