12 rokov existencie - Bitcoin oslavuje vo veľkom štýle

Ľuboš Kovár

03.01.2021

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

3. január sa v krátkej kryptomenovej histórii spája s významným míľnikom. Niektorí síce za vznik Bitcoinu považujú 31. október, kedy bol jeho autorom Satoshi Nakamotom vytvorený whitepaper. Prvý reálne vyťažený blok a teda aj prvý reálny bitcoin ale uzrel svetlo sveta až dňa 3.1. 2009. Vlastne to bolo trochu ináč, lebo vyťažený v skutočnosti nebol. Jeho autor, alebo skupina autorov pod pseudonymom Satoshi Nakamotom ho priamo zapísala do blockchainu.

Tento tzv. Genezis blok teda nevznikol ťažením, ako všetky ostatné Bitcoiny potom. Dnes teda oslavuje prvý bitcoin dvanáste narodeniny a hneď na novom ATH. Za približne posledný mesiac sme si už aj pomaly zvykli, že svoje historické maximum postupne prekonáva, a inak tomu nebolo ani dnes, keď sa na krôčik priblížil k hranici 35 000 usd za 1 BTC. Maximum približne na úrovni 34 600 dosiahlo niekedy v ranných hodinách nášho času. Odvtedy už síce prišlo k miernemu poklesu, ale pre bitcoinových hodlerov ako aj pre komunitu je podstatné ďalšie prekonanie predošlého maxima. Takže „Happy 12th. Birthday Bitcoin“ a spolu s ním sa tešme na tento rok, ktorý veríme že bude minimálne zaujímavý.

Cheers!

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
DeFi ako najväčšia bublina tohto storočia - Avšak s 1 000 znásobením nášho portfólia
PrimeXBT

Ľuboš Kovár

Som autorom a zároveň riaditeľom Bitcoin Skupiny a niekoľkých ďalších popredných magazínov v Čechách a na Slovensku, ktoré sa venujú kryptomenám a investovaniu. Finančnému svetu sa aktívne full time venujem od roku 2016. Za tie roky sa mi podarilo vybudovať niekoľko úspešných firiem, projektov a založiť fond na obchodovanie US indexov.